Szkoła Programowania Dev - Nowy Tomyśl

umiejętność programowania to nie tylko zawód, to pasja i sposób na życie

Wakacyjny Kurs Programowania

Wakacyjny kurs programowania dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 lat. Program obejmuje różne kategorie wiekowe, aż do młodzieży licealnej. Spędzimy ten czas twórczo na nauce kodowania gier i aplikacji, poznamy fantastyczny świat algorytmów.

Wakacje nie muszą być nudne, warto wykorzystać ten czas i pokazać najmłodszym ogrom możliwości jakie daje nauka programowania. Zdobywanie wiedzy przez zabawę jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

W programie

Układy cyfrowe

Układy cyfrowe

Na zajęciach zapoznamy się z wieloma układami cyfrowymi. Pracujemy na płytkach startowych Arduino wyposażonych w dziesiątki czujników, sterowników i silniczków. Uczymy się programować układy micro:bit zarówno z uzyciem schematów blokowych jak i kompilowalnego kodu źródłowego.

Robotyka

Robotyka

Nauczymy się sterować wirtualnym ramieniem robota oraz poznamy sposoby konstrukcji samodzielnie poruszających się mechanizmów. Wykorzystujemy zestawy elementów stosowane w klasycznych rozwiązaniach, czujniki zbliżeniowe, sterowanie na podczerwień, pomiary odległości, temperatury, wilgotności i wiele innych.

Godzina kodowania

Godzina kodowania

Poza programowaniem blokowym korzystamy ze środowiska przygotowanego przez konsorcjum firm informatycznych (między innymi Google, Facebook, Microsoft, Amazon i wiele innych), które włączyły się w inicjatywę o nazwie "Hour of Code" czyli godzina kodowania. Idea polega na wykorzystaniu szeregu platform programistycznych, dzięki którym uczymy się matematyki, logiki, programowania, a przede wszystkim samodzielności.

Scratch

Scratch!

Na zajęciach uczymy się programowania blokowego z użyciem środowiska Scratch. Jest to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku.

Basic256

Język Basic

Tegoroczna tematyka to również nauka programowania w języku wysokiego poziomu BASIC. Jest to najlepszy wybór dla uczniów, którzy mieli już kontakt z programowaniem blokowym, i pozwala wykorzystać nabyte umiejętności logicznego myślenia oraz własnej kreatywności do tworzenia aplikacji i programów użytkowych.

C++

Język C++

Zagadnienie dedykowane dla młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej, licealnej czy technikalnej. Kurs obejmuje naukę programowania w językach wysokiego poziomu. Na zajęciach używamy najpopularniejszego języka programowania C++. Zapewnia on wszechstronną edukację, zrozumienie najważniejszych zasad związanych z algorytmami i strukturami danych. Jest najważniejszą platformą umożliwiającą naukę dowolnego innego języka programowania.

Algorytmy i zagadki logiczne

Algorytmy i zagadki logiczne

Informatyka to nie tylko programowanie, ale przede wszystkim zdolność logicznego myślenia. Z myślą o Was przygotowaliśmy serię gier logicznych, zabaw algorytmistycznych, pozwolających na rozwijanie kreatywności u młodego człowieka.

Skala trudności dopasowana do wieku uczestnika sprawia, że zadania nie przerastają go i można zatrzymać się na docelowym poziomie. Zestawy gier i zabaw kształtują umiejętność twórczego i logicznego myślenia, projektowanie, rozwiązywanie problemów i wnioskowanie, wykształcenie umiejętności analitycznych i kreatywności, wytrwałość i pracę zespołową.

Turnusy trwają 5 dni i rozpoczynają się w pierwszym tygodniu wakacji. Każdego dnia spotykamy się od 10 do 13 (możliwość zmiany godzin warsztatów).

Informacje i zapisy: 695 275 319

Czas zajęć: 3h. (warsztaty programowania odbywają się pięć razy w tygodniu)
Miejsce: Zajęcia odbywają na ulicy Mickiewicza 12 (deptak) w Nowym Tomyślu
Zajęcia grupowe - opłata za 1 tydzień kursu: 250 zł
ZNIŻKA 15% przy zapisach grupowych.

Uwaga!

Oprócz zajęć indywidulanych lub grupowych, uczeń pracuje z prowadzącym również we własnym domu. Za pośrednictwem komunikatora sprawdzamy postępy, wyjaśniamy niezrozumiałe zagadnienia, kontrolujemy poprawność prac domowych.

Zapraszamy!