Szkoła Programowania Dev - Nowy Tomyśl

umiejętność programowania to nie tylko zawód, to pasja i sposób na życie

Wakacyjny Kurs Programowania

Wakacyjny kurs programowania dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 lat. Program obejmuje różne kategorie wiekowe, aż do młodzieży licealnej. Spędzimy ten czas twórczo na nauce kodowania gier i aplikacji, poznamy fantastyczny świat algorytmów.

Wakacje nie muszą być nudne, warto wykorzystać ten czas i pokazać najmłodszym ogrom możliwości jakie daje nauka programowania. Zdobywanie wiedzy przez zabawę jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

W programie

Akademia Minecraft

Akademia Minecraft

Minecraft: Education Edition to oparta na grach platforma edukacyjna, która promuje kreatywność, współpracę i rozwiązywanie problemów w wciągającym środowisku cyfrowym. Nauczyciele na całym świecie używają wersji edukacyjnej do angażowania uczniów w różne przedmioty i ożywiania abstrakcyjnych koncepcji.

Układy cyfrowe

Układy cyfrowe

Na zajęciach zapoznamy się z wieloma układami cyfrowymi. Pracujemy na płytkach startowych Arduino wyposażonych w dziesiątki czujników, sterowników i silniczków. Uczymy się programować układy micro:bit zarówno z użyciem schematów blokowych jak i kompilowalnego kodu źródłowego.

Pracownia Arduino

Pracownia Arduino

Arduino to platforma, dzięki której można budować i programować urządzenia elektroniczne. Po samodzielnym złożeniu układu tworzymy dla niego program. Nie będziesz musiał tracić czasu na projektowanie własnych płytek, dobieranie odpowiedniego programatora i żmudne konfiguracje środowiska. Wszystko będzie działało praktycznie od razu!

Robotyka

Robotyka

Nauczymy się sterować wirtualnym ramieniem robota oraz poznamy sposoby konstrukcji samodzielnie poruszających się mechanizmów. Wykorzystujemy zestawy elementów stosowane w klasycznych rozwiązaniach, czujniki zbliżeniowe, sterowanie na podczerwień, pomiary odległości, temperatury, wilgotności i wiele innych.

Godzina kodowania

Godzina kodowania

Poza programowaniem blokowym korzystamy ze środowiska przygotowanego przez konsorcjum firm informatycznych (między innymi Google, Facebook, Microsoft, Amazon i wiele innych), które włączyły się w inicjatywę o nazwie "Hour of Code" czyli godzina kodowania. Idea polega na wykorzystaniu szeregu platform programistycznych, dzięki którym uczymy się matematyki, logiki, programowania, a przede wszystkim samodzielności.

Scratch

Scratch!

Na zajęciach uczymy się programowania blokowego z użyciem środowiska Scratch. Jest to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku.

Basic256

Język Basic

Tegoroczna tematyka to również nauka programowania w języku wysokiego poziomu BASIC. Jest to najlepszy wybór dla uczniów, którzy mieli już kontakt z programowaniem blokowym, i pozwala wykorzystać nabyte umiejętności logicznego myślenia oraz własnej kreatywności do tworzenia aplikacji i programów użytkowych.

Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron www

Aby tworzyć strony internetowe, nie musisz być wykwalifikowanym informatykiem, umiejętność tę możesz zdobyć na naszym kursie. Kurs przeznaczony jest bowiem dla wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętność konstruowania atrakcyjnych serwisów internetowych.

Algorytmy i zagadki logiczne

Algorytmy i zagadki logiczne

Informatyka to nie tylko programowanie, ale przede wszystkim zdolność logicznego myślenia. Z myślą o Was przygotowaliśmy serię gier logicznych, zabaw algorytmistycznych, pozwolających na rozwijanie kreatywności u młodego człowieka.

Skala trudności dopasowana do wieku uczestnika sprawia, że zadania nie przerastają go i można zatrzymać się na docelowym poziomie. Zestawy gier i zabaw kształtują umiejętność twórczego i logicznego myślenia, projektowanie, rozwiązywanie problemów i wnioskowanie, wykształcenie umiejętności analitycznych i kreatywności, wytrwałość i pracę zespołową.

Turnusy trwają 5 dni i rozpoczynają się w pierwszym tygodniu wakacji. Każdego dnia spotykamy się od 10 do 13 (możliwość zmiany godzin warsztatów).

Informacje i zapisy: 695 275 319

Czas zajęć: 3h. (warsztaty programowania odbywają się pięć razy w tygodniu)
Miejsce: Zajęcia odbywają się w Nowym Tomyślu pod adresem Mickiewicza 12
Opłata za 1 tydzień kursu: 250 zł

Zapraszamy!